Навчальні дисципліни
Посібник !!!
Вийшов з друку навчальний посібник
"Математичне моделювання телекомунікаційних систем та мереж"
Лабораторна робота №1 |
|
Лабораторні роботи |
Сторінка 1 з 4 Тема роботи: Вивчення основних характеристик і способів представлення потоків викликів.Мета роботи: Ознайомитися з основними способами представлення потоків викликів та їх характеристиками.
Послідовність виконання роботи 1. Студент перед початком лабораторної роботи ознайомлюється з темою, метою і теоретичними відомостями до лабораторної роботи, пише коротку підготовку, яка включає огляд способів представлення випадкових потоків викликів і їхні основні характеристики.
2. Кожен студент отримує індивідуальне завдання, яке містить: Tm – сумарний час моделювання, виражений в годинах; t – інтервал спостереження, с, – проміжок часу, на які розбивається Tm і визначається імовірність надходження викликів на цьому проміжку; N – кількість джерел викликів.
3. Виконати програму ОК_lab1.exe , в основному діалоговому вікні якої вибрати пункт 1 – «дослідження потоків викликів». У діалоговому вікні ввести вихідні дані згідно з своїм варіантом і натиснути кнопку «Starting …».
4. Після закінчення моделювання потоку викликів на екрані ми отримали такі результати: а) Розподіл Пуассона – теоретичний розподіл, побудований за формулою
де λ – інтенсивність надходження викликів (параметр потоку) від N абонентів протягом години, t – інтервал спостереження, заданий вихідними даними варіанта, pi (t) – імовірність надходження i викликів на проміжку часу t.
b) Згенерований розподіл – отриманий практичний розподіл імовірності надходження викликів в результаті моделювання. Результати а) та б) отримані для однакових параметрів λ, t, N і показані на рис. 1: розподіл Пуассона – жовта крива, згенерований розподіл – зелена крива.
c) Розподіл тривалості інтервалів між викликами, показаний також на рис. 2 – червона крива. Результати 1, 2, 3 – це послідовності кількості викликів на інтервалі t, а також моменти надходження викликів mi і інтервали між викликами zi відповідно. На рис. 3 показано часову діаграму надходження викликів.
5. Зобразити рис. 1 в звіті до лабораторної роботи, порівняти теоретичний і отриманий розподіли. Зобразити рис. 2 і зробити висновок про залежність імовірності виникнення від величини інтервалу між викликами.
6. Знайти: - інтенсивність надходження викликів λ, яку шукаємо за формулою
де в чисельнику – сумарна кількість викликів що надійшли на вхід системи масового обслуговування протягом часу моделювання Tm (сума послідовності 1). - середню кількість викликів від одного абонента за одиницю часу:
- середню тривалість інтервалу між викликами: де
7. Знайти математичне очікування і дисперсію кількості викликів на інтервалі часу t для теоретичного а) і практичного b) розподілів і за отриманими результатами зробити висновки. Математичне очікування випадкової величини знаходимо за формулою Дисперсію обчислюємо за формулою
8. На часовій діаграмі рис. 3 для перших двох проміжків часу t, згідно з розглянутими трьома способами представлення потоків викликів, вказати всі моменти надходження викликів, інтервали між викликами, а також кількості викликів на проміжку часу t.
9. Зробити загальні висновки до лабораторної роботи.
Контрольні запитання
|
Пошук на сайті
Перевірка робіт
Програма для перевірки унікальності тексту: |